CRB50050T1 IKO
+3
CRB50050T1 IKO
SKU CRB-00368
In stock
1
Product Details
Weight: 41.70 kg
[tab name='Specification']
Part Number: CRB50050 T1
Brand: IKO
Bearing Type: Standard Type Crossed Roller Bearing
Dimension(s):
Inside Diameter (d) = 500mm
Outside Diameter (D) = 625mm
Width (B) = 50mm
Radius (r) = 2.5mm
Mounting Dimension (dₐ) = 531mm
Mounting Dimension (Dₐ) = 592mm